Nawigacja

Aktualności

Wyniki naboru do czwartej edycji konkursu

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane zgłoszenia. Serdecznie gratulujemy autorom prac zakwalifikowanych do etapu konkursowego.

 

Przedstawiamy listę autorów prac o wybranych bohaterkach i ich opiekunów, zakwalifikowanych do konkursu „NiezwyciężONE. Bohaterki Niepodległej”.

KATEGORIA WIEKOWA 10 – 14 LAT

Klaudia Podkanowicz, Tomasz Chorąży, Antoni Gąsienica-Daniel, opiekun: Marta Sadowa-Chorąży (Nowy Targ)
Bohaterka: HELENA JURGIELEWICZ (BUJWIDÓWNA)

Krzysztof Haberko, opiekun: Justyna Łukaszewska-Haberko (Kraków)
Bohaterka: KAZIMIERA ADAMSKA-ROUBA

Oliwia Sosnowska, Anna Gordon, opiekun: Edyta Wróbel (Piotrków Trybunalski)
Bohaterka: WANDA GRABOWSKA

Anastazja Pilch, Izabela Sandrzyk, Natalia Dziurczak, opiekun: Robert Ślusarczyk (Jabłonka)
Bohaterka: JÓZEFA MACHAY-MIKOWA

Filip Książkiewicz, opiekun: Monika Gierczak (Margonin)
Bohaterka: MARIA STODOLSKA-KRZEWSKA

Anna Brodzińska, Marta Kuzioła, Emilia Filipowiak, opiekun: Beata Kucharczuk (Brzydowo)
Bohaterka: HALINA JAROSZEWICZOWA

Emilia Stańczak, Karolina Stanek, Michał Knutelski, opiekun Elżbieta Łukuś (Łapsze Niżne)
Bohaterka: MARIA WIŚMIERSKA

Paulina Dobak, Jagoda Rybska, opiekun: Mariola Sikora (Stare Kurowo)
Bohaterka: ZOFIA MORACZEWSKA

Martyna Andryśkiewicz, Maja Błaszczyk, Emilia Piesiak, opiekun: Ilona Piechocka-Pazurek (Błogie Rządowe)
Bohaterka: MARIA DĄBROWSKA

Alicja Świderska, Joanna Świderska, Zofia Pazurek, opiekun: Ilona Piechocka-Pazurek (Błogie Rządowe)
Bohaterka: ZOFIA CHMIELEWSKA

Michalina Jóźwik, Natalia Pycka, Magdalena Pycka, opiekun: Piotr Rządkowski (Lublin)
Bohaterka: MARIA JANKOWSKA

Rozalia Sosnówka, Natalia Lubecka, Hanna Jankowska, opiekun: Piotr Tokarczyk (Gorzów Wielkopolski)
Bohaterka: JANINA NIEWIADOMSKA

Julia Śmigielska, Marcel Niewęgłowski, Wit Jastrząb, opiekun: Magdalena Myszkowska-Kaszuba (Wrocław)
Bohaterka: ZOFIA ZAWISZA

Maria Sadowska, Emila Ratajczak, Karolina Ogryzek, opiekun: Paweł Letko (Sząbruk)
Bohaterka: MARIA KORNIŁŁOWICZ-STROŃSKA

Marta Grzymajło, Natalia Bas, Marta Kostorz, opiekun: Katarzyna Knicz (Głogówek)
Bohaterka: MATYLDA OGÓRKÓWNA

 

KATEGORIA WIEKOWA  15 – 19 LAT

Aleksandra Owsianka, Martyna Mirek, Małgorzata Machyńska, opiekun: Joanna Prusak  (Dublin)
Bohaterka: ALEKSANDRA ZAGÓRSKA

Paulina Świerkot, Julia Tymon, Adriana Glombitza, opiekun: Dagmara Skowron (Wieszczęta)
Bohaterka: BRONISŁAWA DŁUSKA

Joanna Konfederak, Karolina Suska, Joanna Szulga, opiekun: Paweł Cichocki (Warszawa)
Bohaterka: JÓZEFA LIS- BŁOŃSKA

Kornelia Ciosmak, opiekun: Robert Ciosmak (Kalisz Pomorski)
Bohaterka: JÓZEFA MICHAŁOWSKA

Marlena Głowacz, Filip Samól, Bartosz Błaszak, opiekun: Łukasz Grzesiak (Wierzchowice)
Bohaterka: STEFANIA KUDELSKA

Tomasz Chojnacki, Filip Jakubowski, Kacper Czapiewski, opiekun: Marcin Czarnota (Człuchów)
Bohaterka: WANDA GERTZ

Dominika Giemza, opiekun: Andrzej Rydlak (Wiechlice)
Bohaterka:  ZOFIA DĘBOWSKA

Jan Wlezień, opiekun: Paweł Wlezień (Kraków)
Bohaterka: JADWIGA TEJSZERSKA

Mateusz Lech, Oskar Roszak, Mateusz Żbik, opiekun: Renata Kosowska-Waleń (Trzebinia)
Bohaterka: JÓZEFA FUKSÓWNA

Monika Jaśkowiec, opiekun: Edyta Mazurek (Nysa)
Bohaterka: MARIA WITTEK

Kamil Okarmus,Tomasz Lenda, Norbert Pałka, opiekun: Piotr Kazana (Skawina)
Bohaterka: URSZULA (JULIA MARIA) LEDÓCHOWSKA

Adam Stencel, Filip Polak, Miłosz Machula, opiekun: Dariusz Kaszuba (Ostrowiec Świętokrzyski)
Bohaterka: LUCYNA ŻUKOWSKA

 

Poniżej przedstawiamy dwie wideoprezentacje (po jednej w każdej kategorii wiekowej), które zostały najwyżej ocenione przez
jury kwalifikacyjne w składzie: Karolina Śmigiel, Diana Gaik, Jarosław Wszędybył (Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez).

Helena Jurgielewicz (Bujwidówna) (10-14)

https://www.youtube.com/watch?v=VaSonPB85C0

Józefa Lis-Błońska (15-19)

https://www.youtube.com/watch?v=Vvgoliy03bo

 

 

 

do góry