Nawigacja

Aktualności

Finał III edycji konkursu „Niezwyciężeni 1920. Obrońcy Ojczyzny”

W dniach 23-27 września 2021 roku w Warszawie odbył się finał III edycji konkursu edukacyjnego „Niezwyciężeni 1920. Obrońcy Ojczyzny”.

Wszyscy laureaci konkursu uczestniczyli m.in. w intensywnych i twórczych warsztatach filmowych prowadzonych przez profesjonalistów ze Stowarzyszenia „Dziki Bez”.

Uczestnicy warsztatów mogli dowiedzieć się czym jest film dokumentalny, materiał archiwalny, co to jest found footage. Eksperci podpowiadali, jak kreatywnie korzystać z materiałów archiwalnych. Podczas spotkania z pracownikiem Biura Edukacji Narodowej IPN dowiedzieli się, jak można korzystać z zasobów notacyjnych zgromadzonych na portalu opowiedziane.ipn.gov.pl.

Po części praktycznej laureaci samodzielnie już przygotowali scenariusze czy plany zdjęciowe. Robili też zdjęcia i tzw. „przebitki”. Wykorzystali również techniki montażowe. Na końcu zajęli się montażem, postprodukcją, eksportem i próbną projekcją swojego dzieła.

Wszystkie filmy dostępne są na kanale IPNtv

Na koniec warsztatów laureaci zwiedzili Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

27 września 2021 roku odbyła się Gala Finałowa III edycji konkursu. Zapowiedziano także IV edycję konkursu – tym razem pod nazwą „NIEZWYCIĘŻONE. BOHATERKI NIEPODLEGŁEJ”. Wkrótce przekażemy szczegółowe informacje o IV edycji projektu.

do góry