Nawigacja

Aktualności

Wyniki I etapu konkursu „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej”

Przedstawiamy listę prac, które zostały zakwalifikowane do ogólnopolskiego etapu I edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej”, w kategorii VLOG oraz FILM. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane materiały i serdecznie gratulujemy autorom prac nominowanych do II etapu.

Jednocześnie informujemy, że wyniki obrad komisji konkursowej z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie zostaną opublikowane w dn. 4 lipca 2018 r.

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej we Wrocławiu

Kategoria „Vlog”:

  • Oskar Cieślak, Nikola Korościk, Kacper Kotlarz, Krystian Wojtuś za pracę o Stanisławie Brejchsze
  • Maciej Zawistowski za pracę o Kazimierzu Kanasiu

Kategoria „Film”

  • Patrycja Kaźmierska za pracę o Stefanie Wielguszu
  • Jakub Ner za pracę o Zygmuncie Leszczyńskim
  • Łukasz Woźniakiewicz, Teresa Dobosz, Dorota Domagalska, Agata Domagalska za pracę o Szymonie Podgórskim

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Warszawie 

Kategoria „Film”

  • Kacper Tarnowski oraz Fryderyk Palonka Manunza za pracę o Aleksandrze Pudle
  • Tymoteusz Młot-Kaźmirowicz, Olga Młot-Kaźmirowicz, Jakub Szarkowski, Wiktor Jasiński za pracę o Lucjanie Bastgenie

Kategoria „Vlog”

  • Paulina Marciniak za pracę o Wacławie Poniatowskim
  • Anna Ciecierska, Aleksandra Kamińska, Zuzanna Lapa, Adam Ciecierski za pracę o Ludwiku Iwaszce

 Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Rzeszowie

Kategoria „Vlog”:

  • Maja Kotulska za pracę o Tadeuszu Karakiewiczu
  • Zuzanna Mazur za pracę o Bronisławie Prugarze-Ketlingu

Kategoria „Film”:

  • Zuzanna Ziętkowska oraz Kacper Janczy za pracę o Bolesławie Papierniku
  • Kinga Dopart, Gabriela Szmist, Weronika Pudło za pracę o Lepoldzie Lisie-Kuli
  • Kamil Chlebica za pracę o Janie Huchli
  • Małgorzata Wojnarowska za pracę o Bernardzie Korabiowskim
  • Andrzej Roman za pracę o Janie Rusieckim
  • Magdalena Bednarczyk, Wiktoria Babiarz, Justyna Ostafińska za pracę o Wacławie Wieczorkiewiczu
  • Aleksandra Rębisz oraz Dominika Bembenek za pracę o Wojciech Kusiu
  • Maria Zalotyńska oraz Kornelia Gancarz za pracę o Czesławie Dębickim

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Szczecinie

Kategoria „Film”:

  • Hubert Balon za pracę o ks. Stanisławie Ignacym Skorupce
  • Paulina Sajewicz, Liwia Gonczarko, Konrad Otto, Julia Kopańska za pracę o Stanisławie Witkowskim

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Poznaniu

Kategoria „Vlog”:

  • Jan Hadrich, Alan Kilian, Eryk Wilkowski za pracę o Mieczysławie Paluchu
  • Weronika Laufer, Patryk Cegielski, Kamil Faberski za pracę o Kazimierzu Sosnkowskim

Kategoria „Film”

  • Szymon Ławecki, Witold Temczuk za pracę o Pawle Cymsie
  • Martyna Kopaszewska, Zuzanna Kwinta, Maciej Konieczny za pracę Józefie Głowackim
  • Nikola Józefiak, Dominika Ratajczak, Julia Raburska za pracę o Józefie Stróżyku
  • Paulina Ratajczak, Małgorzata Rembelska za pracę o Karolu Andrzejczaku

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w  Łodzi

Kategoria „Film”:

  • Julia Skolimowska, Wiktoria Szymczak, Maria Szymczyk za pracę o Lucjanie Skrzyńskim
  • Kamil Brzęcki, Aleksandra Dziopa​ za pracę o Kazimierzu Glabiszu
  • Adam Jarocki oraz Kacper Jeż za pracę o Teofilu Budzanowskim
  • Oskar Grajnert, Piotr Kamiński za pracę o Antonim Jarzębskim

Kategoria „Vlog”:

  • Mateusz Niewiejski, Agata Bielawna, Julia Mielczarek, Zuzanna Andrzejak, Mateusz Kaczmarek za pracę o Janie Namyśle
  • Piotr Maćkowiak, Jakub Dudek, Krzysztof Woźniak za pracę o Edmundzie Rogalskim

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Krakowie

Kategoria „Vlog”:

  • Stanisław Filipek za pracę o Władysławie Belinie-Prażmowskim
  • Karolina Wysocka za pracę o Henryku Kubiczku
  • Maksymilian Wdowiarz-Bilski oraz Linus Wdowiarz-Bilski za pracę o Stanisławie Polatyńskim
  • Rafał Kiełbasa, Jakub Ratusznik, Filip Wojtas za pracę o Ignacym Franciszku Smagowiczu
  • Zuzanna Wójcik oraz Sebastian Wójcik za pracę o Stanisławie Banachu
  • Mikołaj Le Van za pracę o Janie Ptaśniku
  • Patryk Steckiewicz za pracę o Henryku Dobrzańskim ps. „Hubal”
  • Milan Bielak za pracę o Andrzeju Galicy

Kategoria „Film”:

  • Joanna Haberko za pracę o Janie Gregorczyku
  • Karolina Grudzień, Natalia Nawrot, Piotr Pomykalski za pracę o Zygmuncie Karolu Karwackim
  • Jarosław Grudzień za pracę o Józefie Herzogu
  • Radosław Kulpa za pracę o Henryku Kubiczku
  • Antoni Jaros za pracę o Bolesławie Szpunarze
  • Jan Wlezień za pracę o Zygmuncie Szufie
  • Jagoda Wysocka za pracę o Henryku Kubiczku
  • Katarzyna Dziura za pracę o Karolu Szlachetce
  • Leonard Mróz za pracę o Władysławie Pancerzu
  • Julian Czech - Kosiński za pracę o Janie Liszce
  • Jakub Strzałka za pracę o Stefanie Narębskim
  • Karolina Hornik, Karolina Kozub, Patrycja Karciarz za pracę o Antonim Zachwieji
  • Patrycja Olech, Paweł Piotrowski, Anna Tokarz za pracę o Patrycja Olech Paweł Piotrowski Anna Tokarz Bolesławie Wieniawie-Długoszowskim
  • Michał Gorczyca, Karina Żelazowska, Jakub Obrębski za pracę o Tadeuszu Kucharskim

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Białymstoku

Kategoria „Vlog”:

  • Natalia Bojanowska, Katarzyna Bartczak, Arkadiusz Patalan, Rafał Martysiuk za pracę o Jerzym Jarnuszkiewiczu
  • Wiktoria Maksymiuk za pracę o Franciszku Ksawerym Ostrowskim

Kategoria „Film”:

  • Maciej Bagiński za pracę o Józefie Modzelewskim
  • Patryk Rutkowski, Patryk Jarosz za pracę o Adamie Rudnickim
  • Kinga Burnejko, Miłosz Kozakiewicz, Hanna Krzyżewska za pracę o Aleksandrze Putrze

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Gdańsku

Kategoria „Vlog”:

  • Ewelina Gadomska, Łukasz Glica, Błażej Łytkowski za pracę o Franciszku Sokole

Kategoria „Film”:

  • Zuzanna Anna Przybysz za pracę o Józefie Nawrotku
  • Maria Drążek za pracę o Przemysławie Barthel de Weydenthal
  • Bartosz Laskowski, Sandra Podczaska za pracę o Wojciecu Falarskim
  • lgor Artur Deptulski oraz Juliusz Tadeusz Szychowski za pracę o Edwardzie Benedykcie Majewskim

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Katowicach

Kategoria „Vlog”:

  • Agnieszka Wodzisławska, Szymon Ciura za pracę o Włodzimierzu Zagórskim
  • Patryk Obarski, Dominika Bryła, Dawid Pałkowski, Kamil Staskow za pracę o Wiktorze Weidemannie
  • Igor Maga, Julia Placuch, Anna Pasierbek za pracę o Józefie Ryszce
  • Radosław Skórka za pracę o Włodzimierzu Zagórskim

Kategoria „Film”:

  • Julia Augustyniok, Laura Pluskota, Denis Kapust, Markus Gorzołka za pracę o Kazimierzu Stamirowskim
  • Klaudia Sorek za pracę o Józefie Pieczonce
  • Maria Pabin za pracę o Władysławie Stasiurze
  • Piotr Galus za pracę o ks. Janie Szymale

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Lublinie

Kategoria „Vlog”:

  • Julia Czuchryta za pracę o Józefie Jabłońskim
  • Mateusz Husak za pracę o Antonim Szyndlu
  • Anna Kwiecień i Natalia Knieć za pracę o Teofilu Skórskim

Kategoria „Film”:

  • Kamila Mędza za pracę o Janie Grzelaku
  • Dominik Boguta i Krystian Ponikowski za pracę o Janie Papieżu
  • Sara Maglio, Kamil Grzeszczuk i Dominika Biernat za pracę o Bolesławie Zygmuncie (Kruczku) – Wirskim
  • Jakub Kiryluk, Karola Korolczuk, Kinga Ignaciuk, Klaudia Sidorczuk za pracę o Janie Serdakowskim
  • Wiktoria Oniszczuk i Piotr Kobylińskiego za pracę o Piotrze Oniszczuku

 

do góry